Sedem znakov, že potrebujete profesionálne čistenie kanalizácie

Väčšina ľudí vie, ako si poradiť s upchatým odtokom vo svojich domoch. krtkovanie trencin Kvapalný zakoreňovač alebo jednoduché hadie zvyčajne robí trik. Veci sú však trochu zložitejšie, keď máte problém s kanalizáciou. To môže byť vážny problém pre váš domov, ak to nerieši odborník. Poznať rozdiel medzi menším problémom a potenciálne veľkým problémom môže byť ťažké. Tu je niekoľko znakov, že možno budete potrebovať profesionálne čistenie kanalizácie.

Viac ako jeden upchatý odtok

Jeden upchatý odtok zvyčajne znamená, že niečo bráni prietoku vody. Ak je však vo vašom dome upchatých viacero odtokov, pravdepodobne máte problém s kanalizáciou. Toto sa prejaví najmä vtedy, ak sa zatvoria rôzne typy odtokov, ako napríklad umývadlo a sprcha.

Toalety

Často sa akýkoľvek problém s odtokom kanalizácie prejaví najskôr na vašich toaletách. Toalety majú najpriamejšie napojenie na kanalizáciu a majú aj najväčšie odtoky. Problémy s nimi sa preto prejavia skôr ako ostatné prípravky. Mnoho majiteľov domov si to všimne, keď sa súčasne zálohuje viacero toaliet. Korene stromov môžu rásť do hlavnej línie, čo spôsobuje prerušované zastavovanie. Najlepší spôsob, ako určiť zdroj problému, je použiť záchodovú závitovku natiahnutú aspoň na šesť stôp. To by malo stačiť na dosiahnutie cez záchodovú linku.

Časté dreváky

Sprcha odteká častejšie ako iné zariadenia kvôli chĺpkom, ktoré sa hromadia počas sprchovania. Ak musíte často vypúšťať odtoky zo sprchy, pravdepodobne zakaždým neodstránite celú upchávku. Tieto kúsky vlasov sa môžu dostať do odtoku, kým prekážku neodstráni iba profesionálne čistenie kanalizácie.

Nepríjemné Pachy

Nečisté pachy pochádzajúce z vášho umývadla, sprchového odtoku alebo iných zariadení naznačujú, že odpadová voda sa vracia z hlavného potrubia do jednotlivých potrubí. Avšak každé odtokové zariadenie, napríklad tie, ktoré prichádzajú z vašej toalety, je vybavené potrubím v tvare U, ktoré zadržiava vodu. Táto voda zabraňuje prenikaniu pachov z kanalizácie do domu. Je možné, že voda vyteká, alebo ak ste toaletu nejaký čas nepoužívali, voda sa vyparila. Preto by ste mali najprv nájsť toto potrubie a naliať vodu do U-ohybu. To by mohlo vyriešiť situáciu so zápachom.

Zálohovanie vodou

Voda vyteká z vášho domu jediným odpadovým systémom. Keď sa tento systém zablokuje, do vášho domu prúdi odpadová voda. Najprv to bude viditeľné v podlahových odtokoch a toaletách, najmä v suteréne. Ak sa do vášho domu dostane voda, dávajte pozor, aby ste nevstúpili do vody, ktorá by sa mohla dotknúť elektrickej zásuvky.

Bublajúce zvuky

Keď sa voda pokúša prejsť po upchatom potrubí, musí sa pohybovať okolo toho, čo spôsobuje prekážku. To vytlačí vzduch z potrubia. Tento vzduch prechádza vodou a vytvára zvuk, ktorý by ste mohli opísať ako bublanie. Ak to počujete len v jednej rúre, máte problém s tým drenážnym systémom. Keďže však všetka voda opúšťa dom tým istým systémom, bublanie vo viacerých zariadeniach naznačuje, že potrebujete vyčistiť kanalizáciu, pretože problém je pravdepodobne spôsobený nahromadením protitlaku.

Podivné udalosti vo vašich zariadeniach

Tieto nezvyčajné reakcie sa líšia v závislosti od vášho systému. Mnoho majiteľov domov uvádza, že zapínajú umývadlá a na záchodoch bublá. Iní hlásia splachovanie záchoda a následkom toho tečúcu vodu do vane.

admin

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *